jump to navigation

Nenokavē – King’s College Choir, Cambridge augusts 6, 2007

Posted by Igaunis in Igaunija, Izklaide, Tartu.
trackback

Sestdienas pastaigas laikā sanāca iet garām Jaani kirik (skatīt foto), jeb latviski – Svētā Jāņa baznīcai. No ārpuses skaista, restaurēta baznīca. Izdomājām, ka vajadzētu ieiet iekšā un apskatīties, kā tad tur iekšā izskatās. Tā kā galvenās durvis bija ciet, tad gājām pa sānu durvīm. Galdiņš, biļešu tante un lapiņa pie sienas, kas vēsta, ka par fotogrāfēšanu vai filmēšanu jāmaksā 15 kronas. Ejam tik iekšā, bet izrādās, ka jāmaksā par iekšā iešanu ar! Nu nekas. Dodu 500 kronas (sīkāk nebija) un saņemu atpakaļ tikai 250 kronas. Tāda dīvaina sajūta pārņēma un tāds neliels apjukums – par baznīcas apskati diviem cilvēkiem jāmaksā 11 Ls?

Izrādījas viss pavisam vienkārši – aptuveni pēc 40 minūtēm bija jāsākas kādam koncertam uz kuru mēs nejauši bijām trāpījuši. Noziedojām vēl 5 kronas un iegādājāmies arī koncerta programmu. Soli bija vēl diezgan patukši, bet tas, ka visās malās bija izvietoti papildus krēsli, kā arī programmā rakstītais lika nojaust, ka esam trāpījuši uz kaut ko patiešām kvalitatīvu.

Līdz koncerta sākumam pagāja aptuveni stunda. Ar nelielu kavēšanos uz nelielā paaugstinājuma iznāca Kembridžas King’s College zēnu/vīru koris kopskaitā ne vairāk par kādiem 25-30 cilvēkiem + diriģents (Stephen Cleobury) + 2 ērģelnieki.

Koncerts sākās daudzsološi, taču 2. un 3. skaņdarbs kaut kā nepaķēra, lai gan to, ka darbojas profesionāļi varēja manīt. Dažāda vecuma puišu sejās varēja redzēt, ka viņi izliekas par visiem 100 – gan tie, kuriem bija ap 30 vai pat vairāk, gan tie, kuriem vairāk par 5-6 gadiem nebija.

Pirmā koncerta daļa noslēdzās tā it kā nekā, bet tas bija tikai klusums pirms vētras. Otrajā daļā pieslēdzās arī ērģelnieki un 7 skaņdarbs bija koncerta kulminācija – aptuveni 10 gadus vecā solista izpildījums ar pārējā kora periodisko iesaistīšanos skaņdarba izpildījumā bija kaut kas vienkārši grandiozs. Aplausi nerimās vismaz pāris minūtes un mazā puikas seja bija redzams patiess lepnums par sevi un prieks par izpildījumu.

Vēl pāris skaņdarbi un koncerts bija noslēdzies, taču, šķiet, publika ar to nebija mierā. Kad visi klātesošie bija piecēlušies kājās un aplausi nerimās vairākas minūtes no diriģenta pults gaisā tika pacelta neliela plāna nošu grāmatiņa, kas nozīmēja tikai un vienīgi to, ka tiks atskaņots vēl viens skaņdarbs.

Emocijas pēc koncerta? Vienkārši neaprakstāmas. Tiem, kas Latvijā – Jums vēl ir iespēja paspēt redzēt un dzirdēt to, par ko es šobrīd tik ļoti sajūsminos. Rīt, 7. augustā, plkst. 19:00 šis koris uzstādies Rīgas Doma baznīcā kopā ar Inesi Galanti.

Fiksi pagūglējot atradu šo te:

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: