jump to navigation

Pērkam paiku jūlijs 26, 2007

Posted by Igaunis in Igaunija, Pārtika, Tartu.
trackback

Esmu apkopojis pirmos iespaidus par to, ko tad īsti lielākajos Tartu veikalos var iegādāties. Staigājot pa veikaliem ir tāda dīvaina sajūta – it kā produktus atpazīsti, bet iepakojumi gan tādi jocīgi.

Stāvu pie piena produktiem un kā muļķis skatos un nevaru izlemt ko ņemt. Nav nedz Limbažu, nedz Valmieras, nedz Rasas kefīra. Jogurti arī visādi, bet ne tādi kā pie mums. Ir tikai daži, bet tieši tie, kas man pašam ne pārāk iet pie sirds.

Tā ir gandrīz ar visiem pārtikas produktiem. Tiesa gan patīkami pārsteidza viena lieta – pieejot pie sulu stenda sajutos kā mājās: ~50% no visām plauktos izliktajām sulām bija mūsu pašu Cido vai Gutta. Sīkums, bet patīkami.

Patīkami pārsteidza arī tas, ka diezgan lielā izvēlē ir pieejama Spilva produkcija, bet to, ka tā ir Spilva tā uzreiz nemaz nesapratu. Kā lai viens cilvēks saprot ko nozīmē “Kastmed Tuhande Saare Kaste” (1000 salu mērce)? Atpazinu tikai pēc kaut kur redzētās pudeles formas un tad jau pamanīju arī Spilvas logo. Bet nu aprakstīts gan viss pa vietējam – neviena vārda latviski.

Kā pēdējais ievērības cienīgais fakts jāmin tas, ka, vienā no veikaliem, lielā izvēlē un par bargu naudu iegādājami Emīla Gustava šokolādes izstrādājumi tādās pašās skaistās kastītēs kā pie mums.

Kopumā jāsaka, ka man ir prieks par to, ka kaimiņzemes tirgu iekarojam tieši ar labiem un kvalitatīviem produktiem, nevis kā to dara mūsu dienvidu kaimiņi ar “Taupa” sērijas nezināmas izcelsmes produktiem.

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: