jump to navigation

Sabiedriskais transports jūlijs 19, 2007

Posted by Igaunis in Igaunija, Tartu, Transports.
trackback

Lai gan Tartu nav milzīga megapole, tā ir pietiekami liela, lai pa to kursētu vairāki autobusu un mikroautobusu maršruti, kurus cilvēki diezgan daudz arī izmanto. Vakar nācās pirmo reizi izmantot šo pakalpojumu. Salīdzinot ar Latviju ir vairākas gan pozitīvas, gan negatīvas atšķirības.

Cenas. Biļetes cena braucienam mikroautobusā ir 12 kronas (~0,54 Ls). Sanāk diezgan padārgi pat salīdzinot ar Rīgas cenām. Vēl lielāks bija mans pārsteigums, kad es uzzināju, ka brauciens autobusā maksā vēl dārgāk – 16 kronas (~0,72 Ls). Taisnības labad jāpiemin, ka autobusa biļeti var iegādāties arī kioskos, kur tās ir lētākas un maksā tikai 12 kronas, taču, cilvēkam, kas ar autobusu pārvietojas tikai laiku pa laikam un ne vienmēr pietiek laika aiskriet līdz kioskam, tas daudz nepalīdz. Autobusa biļetēm ir arī tāda īpatnība, ka tās ir derīgas ne tikai vienam braucienam, bet uz veselu stundu. Līdz ar to tīri teorētiski var ieekonomēt, bet tas ir aptuveni nereāli, ka paspēsi uz nākamo autobusu stundas laikā. Tik bieži tie nemaz te tā nebrauc.

Kvalitāte. Jāatzīst, ka autobusi nav nekas īpašs – aptuveni tādi pat kā pie mums, toties mikroautobusi gan ir labākas kvalitātes. Salīdzinot ar Rīgas nolietotajiem autobusiem sajūtas ir kā limuzīnā. Tie nesmird, ir daudz klusāki, šoferi ir gana pieklājīgi.

Serviss. Pierasts, ka Latvijā visi mikriņi apstājas pie katra staba pēc pasažieru lūguma. Domāju, ka tā ir arī šeit, bet nekā – rūgti maldījos. Šeit ne tikai autobusi, bet arī mikriņi piestāj tikai un vienīgi pieturās kā dēļ tie ir arī ievērojami ātrāki nekā Latvijas kolēģi. No vienas puses labi, no otras slikti. Nezinu kā ir labāk.

Mēnešbiļetes. Tiem, kas vēlas braukt daudz, esot iespēja iegādāties mēnešbiļetes. Maksājot ap 300 kronām mēnesī (13,47 Ls). Ja salīdzina attiecību, cik maksā biļete vienai stundai Tartu ar mēnešbiļetes cenu Tartu un biļetes cenu Rīgā ar mēnešbiļetes cenu Rīgā, tad skaidri redzams, ka Tartu mēnešbiļetes cena attiecīgi ir daudz zemāka.

Kopējais iespaids. Ja būtu niedaudz lētāk, būtu pat ļoti labi!

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: