jump to navigation

Jumts virs galvas jūlijs 7, 2007

Posted by Igaunis in Igaunija, Mājoklis, Tallina, Tartu.
trackback

Tie, kas kaut reizi ir diezgan radikāli mainījuši dzīvesvietu, apzinās, ka pārvākšanās ir gana nogurdinošs un laikietilpīgs process. Mantu kraušana kastēs, somās, maisos un maisiņos varbūt ir fiziski smaga, taču līdz tam vēl ir jānoskaidro uz kurieni tad īsti pārvākties, jeb citiem vārdiem sakot – jāatrod jumts virs galvas.

Parunājos ar pāris cilvēkiem un noskaidroju, ka vislabāk to darīt vai nu iekš City24.ee vai KV.ee. Pats apskatījos un par labāku atzinu otro, bet nu tā jau ir gaumes lieta. Savos piezīmju blociņos atzīmējam vārdu “kinnisvara” – nekustamais īpašums. Google -> kinnisvara, ja neko prātīgu šajos 2 portālos neatrodi.

Pirmā lieta, kas tika pamanīta un par ko nebiju domājis ir tas, ka informācija dažādās valodās tiek pasniegta dažādā apjomā. Igauņu valodā apraksti ir garāki un pilnīgāki un var izrādīties, ka meklējot vienistabas dzīvokli atradīsies viena istaba lielā dzīvoklī, vai arī angļu/krievu valodās nebūs pielikta informācija, ka dzīvokli vēlas izīrēt tikai meitenei, vai tikai studentam, vai tikai nestudentam utt.. 🙂

Otra lieta – zvanot māklerim vispirms jānoskaidro kādā tad mēlē ar viņu var sazināties. Ir daži faķīri, kas 2 minūtes uz taviem jautājumiem atbild ar “Yes, yes” un pēc tam pasaka “No english” un viss jāsāk no jauna.

Pirmā negatīvā pieredze – Ober Haus. Kamēr tiec līdz māklerim, esi jau veicis vismaz 3 zvanus, pēc tam, kad esi ar mākleri visu izrunājis informācija tā arī netiek atsūtīta, pēc atkārtota zvana notiek tas pats.

Turpinājums sekos. 🙂

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: